Aktivní horoskop je horoskop, který nás upozorňuje na rizika daného období a který nás vede k aktivnímu využití potenciálů v předpovídaném období. Je to horoskop, který nám pomáhá pochopit, co se v daném období budeme učit.
Rok 2021 je rokem, ve kterém máme možnost plnit si své sny. A ne sny ledajaké, sny, které v sobě nosíme často velmi dlouho a hluboko, často v samé podstatě naší osobnosti, sny, které často sníme od svého dětství.
A tak letos zapomeňte na svá omezení, na své zkušenosti, zapomeňte na to, že se vám to, po čem toužíte dlouhodobě nedařilo, možná se vám to nedařilo i celý život, a prostě si sněte.
Tento rok vám naplnění vašich snů může přinést naprosto nečekaně, mimo jakýkoli kontext, mimo jakoukoli vaši dosavadní zkušenost.
Takže je dobré vědět, o čem jste vlastně celý život snili. Po čem jste celý život toužili.
Možná už dlouho toužíte po životní lásce.
Možná toužíte po tom, aby vás rodiče, nebo jeden z nich konečně začali respektovat, nebo obdivovat, možná toužíte po tom mít to s nimi konečně hezké… Anebo to mít konečně stejně hezké s partnerem nebo s dětmi…
Možná si může chtít naplnit nějaký svůj profesní nebo cestovatelský, či taneční nebo hudební nebo jakýkoli jiný sen.
V roce 2021 máte prostor si své fantastické sny splnit.
Ale je tu ale, jako vždy, jako ve všech lidských příbězích, anebo v našich pohádkách.
Letos budeme mít prostor lépe pochopit, co v nás nám bránilo si své sny splnit. Všichni budeme mít prostor udělat vnitřní změny sebe sama, svých představ, postojů a pocitů a své sny ke své velké radosti nastartovat a realizovat.
Úplně všichni se sebou a tím se svoji realitou v některých oblastech života bojujeme a tím bojem bráníme své seberealizaci. ROK 2021 bude naprosto excelentním rokem pro to svůj vnitřní boj lépe pochopit a tak z něj vystoupit.
Rok 2020 byl rokem, ve kterém jsme mohli mnohem lépe pochopit své pocity, to jak pocitově chápeme sebe a druhé, to jak pocitově chápeme svoji realitu. To lepší chápání našich pocitů nám umožnilo uzdravovat své vztahy, vztah se sebou sama a tím i vztahy s druhými, a hlavně vztahy partnerské.
Je vás nyní mnoho, kteří se nakonec cítili v roce 2020 ve svých vztazích lépe, než kdykoli dřív. Jako byste měli pocit, že se vám ve vašich vztazích, ve vašem partnerství konečně lépe daří. V tomto roce bude tento trend pokračovat způsobem z roku 2020 a pak ještě způsobem podobným a přesto úplně jiným.
V roce 2020 jsme měli možnost lépe pochopit své pocitové vnímání sebea jeho důsledek – vnímání druhých.
Mohli jsme lépe pochopit svoje neceny, svoje study a naše reakce, když máme pocit, že nám na ně někdo poukazuje. Když někdo naznačuje, že bychom se měli stydět, nebo že jsme prostě nemožní. A zároveň, jak druzí reagují na naše nevážení si druhých, které má kořeny v nevážení si sebe sama.
To vše jsme měli možnost loni prozkoumat, lépe pochopit a díky tomu i uzdravit. Měli jsme možnost pochopit, že chceme li mít právo na ukřivděnost bojovnost a obviňování druhých, že nakonec, ať se nám to líbí, nebo ne musíme toto právo dát i druhým. Měli jsme možnost pochopit, že takto skládaná realita je velmi nepříjemná a vztahově chudá, často jsme pak sami, odmítaní a necenění, nebo ponížení. Uvědomění těchto všech souvislostí nás loni mohlo vést k hledání, jak ze své ukřivděnosti a bojovnosti ve vztahu se sebou a s druhými vystoupit.
V letošním roce budeme mít příležitost pochopit svoji bojovnost, když máme pocit, že nám někdo brání v seberealizaci a její důsledky. Nebo když máme pocit, že se někdo chce realizovat na náš úkor.
Bojovnost, která vzniká v důsledku neschopnosti si druhého a jeho názorů a projevů vážit. Bojovnost namířenou dovnitř, kdy se navenek na druhé usmíváme, protože nemáme sebevědomí na to, abychom se otevřeně projevili, anebo bojovnost vyjádřenou lítostí, že druhý dělá, nebo nedělá to, co mi potřebujeme, nebo bojovnost vyjádřenou čistou agresivitou a vztekem.
A je na každém z nás se do svých životů podívat, jak často vlastně bojujeme a jak svůj boj chápeme. Téměř všichni svoji bojovnost chápou ve smyslu, „musím bojovat protože ten druhý, jeho potřeby, jeho názory jsou hrozné, anebo mi přímo ubližují“.
Tak přesně s tímto způsobem vnímání letos neuspějete. Tento způsob uvažování a vnímání, tak rozšířený by vedl letos k velkému utrpení a velkým prohrám.
Je to past, která je postavená na naší vnitřní nerovnocennosti. A když se tak chovají i druzí, máme pocit, že i mi máme právo se tak chovat, a že jinak se chovat vlastně nejde, proto je ta past tak pevná.
Pro vás více zvídavé
Podívejte se, jak často tvoříte svoji realitu následujícím způsobem. Něco se vám na podmínkách vašeho života, nebo na jednání druhého nelíbí. A vy začnete bojovat. Toho, který dělá něco co se vám nelíbí začnete kritizovat a soudit.
Kritizovat a soudit můžete, ale pak budete mít svoji realitu toho kritizování a souzení plnou. Přitom vy sami jste souzení do svého života otevřeli dveře. Jestliže nechcete být souzeni, nemůžete se bránit souzením. To jsou lekce roku 2021.
Konkrétně, například. Jsem štír a tak moje přirozenost je dotýkat se své přítelkyně především jako ženy. Ale ona to měla jinak a často ji to nevyhovovalo. A bránila se stylem,
„Jsi hrozný nemožný, nemůžeš se mne dotýkat normálně? Nemůžeš mne třeba pohladit po vlasech?“
Tak to je přesně ten boj, který mám namysli. Je tak běžný, že nám na něm nepřijde nic divného, jsme zvyklí si takto dávat hranice, ale je to způsob velmi neefektivní a nepříjemný.
Protože když chceme my sami vytvářet prostor pro své představy souzením, pak v našem životě na tento způsob obrany mají právo všichni. Pak se nestačíme divit, když se druhý brání stejně.
Já jsem v mém příkladě říkal,
„Jsi hrozná netýkavka“.
Oba jsme se chovali jako malé děti na pískovišti, oba jsme tou svoji pravdou mlátili toho druhého po hlavě a oba se divili tomu že to ten druhý dělá.
Oba jsme říkali,
„Jak mne můžeš tak kritizovat“.
Ale, když může kritizovat jeden, proč by nemohl kritizovat i druhý?
Kde je tedy řešení? Nechat si jednání druhého líbit? V tom se nemůžeme cítit dobře.
Klíč je v jiném pocitovém vnímání reality. Jestliže já nechci být za své názory představy a potřeby souzen, pak bych měl umět nesoudit potřeby a představy druhých.
Naše potřeby a názory a představy si musí být rovnocenné, a musíme si těch svých vážit stejně, jako těch druhých. Pak pocitově vnímáme realitu jinak a tvoříme ji jinak.
Tak kde je tedy řešení našeho modelového příkladu? Já si vážím své potřeby a současně i potřeby přítelkyně. Nezahodím svoji potřebu a nezahodím ani potřebu její.
Ale neuděláme kompromis, to by se nelíbilo ani mně a ani jí, oba bychom se cítili omezováni a potlačeni.
Já potřebuji, aby se jí líbil můj způsob hlazení a ona potřebuje, aby se mně líbil zase ten její.
Tak znovu, kde je tedy řešení? Všimli jste si? Rozumově se to celé složit prostě nedá. Ale jak se tedy na tento jednoduchý problém podívat jinak? Jak jej vyřešit?
Řešení je ve změně našeho vlastního pocitového vnímání. Jestliže věc pocitově chápu tak, že naše potřeby mají stejnou cenu a že problém není v tom, že jeden z nás je vadný, ne-li přímo pošahaný, pak se v oblasti pocitové najednou objeví řešení samo.
A to řešení je pro rozum celkem velmi nelogické, oba můžeme mít to svoje současně a ono to na sebe nenarazí.
Že to nechápete? Já se vám nedivím. Všichni klienti, kteří ke mně a k Elišce přijdou a zahlédnou, že jestliže chtějí mít právo oni, musí jej dát druhým, nechápou, jak tento problém rozumově vyřešit. Pak, když je naučíme hledat řešení ve svých pocitech, jsou velmi překvapeni, jak je to řešení jednoduché a neuvěřitelně příjemné. Najednou umí kohokoli ve svém životě vyvést z jeho souzení a bojů. Najednou umí realizovat ve svých životech věci, které jim bojem a souzením nikdy zrealizovat nešlo.
Že dál nechápete? Nechte se tímto rokem příjemně překvapit. Práce s pocity potřebuje svůj čas. Potřebujeme jich v sobě poměrně hodně uvědomit, aby se náš vnitřní pocitový svět sám od sebe přeskládal, ze souzení a bojů na rovnocennost a svobodu.
Objevte tedy letos fantastickou a neuvěřitelnou svobodu, která ve schopnosti pocitového nesouzení je.
Buďte otevření učení se a objevování. Je to běh na celkem dlouhou trať, velmi zajímavý běh, který začal v roce 2020 má finiš až v roce 2030. Všechny ty roky se budeme učit nesouzení, každý rok trochu jinak. Tešte se na výsledek, svůj nový mnohem krásnější svět.
Těšte se na svůj nový vnitřní svět a i na jeho důsledek, na vaši novou svobodnou fyzickou realitu. A vy co se bojíte svobody, nebojte se jí, bude moc hezká. Možná si najdete partnera, se kterým budete svobodu objevovat společně.
Potřebujete se naučit dívat se na sebe jinak, vidět se jinak, pak uvidíte jinak i druhé. Tak vzniká nová realita.
Odeslat komentář