Eliška: 776 802 789, Pavel: 739 374 481

Dotazy

Zde se můžete ptát na způsob léčení konkrétních nemocí, na to jaké jsou jejich příčiny a na způsob léčby vašich konkrétních životních problémů. Pokud uvedete data narození a křestní jména, budeme vám moci říct více informací.

Naše rady nenahrazují odborné lékařské vyšetření, odbornou lékařskou péči a především odborný lékařský dohled. Naše rady vycházejí z našich praktických zkušeností, z alternativních představ o těle a zdraví a z alternativních filozofických představ, nemohou být proto vědecky podloženy a doloženy. Vedeme vás k mnohem větší zodpovědnosti za své zdraví a svůj život, která spolupráci s lékaři zahrnuje. 

Cílem našich rad je, umožnit vám pochopit, že konkrétní nemoci mají své konkrétní emoční pozadí. Pochopit, že prací se svými pocity a svým vlastním způsobem vnímání běžných životních situací můžete své zdravotní problémy výrazně ovlivnit. Pak se vám může stát, že lékař indikuje samovolné uzdravení, nebo výrazné zlepšení zdravotního stavu.

Rady na této stránce vychází z našich zkušeností získaných za mnoho let aktivní práce s klienty.

Než se rozhodnete napsat sem svůj dotaz, prosíme vás, abyste se podívali do dotazů předcházejících, zda jsme zde již váš problém neřešili.

38
Odeslat dotaz

20 komentovat
18 Strom odpovědí
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors

  Odebírat upozornění  
Upozornit na
Irena

Dobrý večer pane Poloku. Píšu ohledně svého otce, jmenuje se František narozen 24.11.1941. Bydlí v rodinném domku s manželkou. Asi před 15 lety se do sousedních domů přistěhovali noví sousedé (každý z jedné strany) Náhodně povahově uplně stejné rodiny. Se sousedy zleva měl spor ohledně psů kteří , neustále štěkali, ale bohužel nebyla s nima žádná domluva. A v roce 2017 v létě, měl spor se sousedy zprava.kteří mělii také psa, který neustále třeba 3hod. v kuse štěkal, sousedi byli hluční nejen přes den,ale i večer (bydlí v těsné blízkosti ložnice mých rodičů) na jeho upozornění nereagovali, vím , že… Číst vice »

Hana

Dobrý den, jmenuji se Hana Oralkova nar.28.8. 1986. Jsem si vědoma svého potencionálu v datu narozeni, ale již několik měsíců pociťuji, že se necítím dobře ve svém fyzickém těle. Trápí mne nepříjemné pocity zejména v krku a velice jsem zahleděna do sebe.Nic mne neboli. Občas mne něco podobného trápilo v minulosti, ale většinou to odeznelo.Nekdy mám pocit, že z toho zešílím.Dle lékařů jsem vporadku, ale já se tak prostě necítím.Nechci zacit brát žádné prasky. Zacala jsem i špatné spát a budit se v noci, což mne také děsí. Sleduji různé nemoci na netu a vlastně se cítím jako hypochondr a… Číst vice »

Míra Čermák

Dobrý den, máme v rodině osobu Lenku (11.2.69), která již 3roky trpí autoimunitním onemocněním. začalo to běláním konečků prstů, pak celkovým chladem a únavou až to skončilo v nemocnici. 3 roky se ji lékaři snaží léčit a nevědí co sní. takže se to průběžně řešilo vším možným, jednu dobu byla únava tak velká, že jen dojít si na záchod byl problém. teď funguje na kortikoidech a dostala biologickou léčbu. Diskutoval jsem s ní o tom, když už lékaři vyzkoušeli všechny možnosti, tak jestli nechce vyzkoušet nějakou alternativní konzultaci či jiný přístup. Prý hledají nějakého alternativního odborníka, který si s touto… Číst vice »

Bára

Ahoj Pájo, dcera Barbora (15.10.92) má v druhém těhotenství časté a silné migrény, které nikdy nemívala. Nemáme pro to žádné vysvětlení. Je v polovině těhotenství, jiné problémy nemá. Poradíš? Moc děkuji předem a zdravím. Bára

Iva Leňová

Dobrý večer, dostala jsem na Vás doporučení, ale raději bych se dříve zeptala, zda i pro mého manžela dokážete něco udělat. Trpí ALS a to vzácnou formou, kdy je postižen i mozek, Tzn., jsou u něho poruchy chování, zapomínání a zejména částečná ztráta ognitivních funkcí. Obávám se, že by těžko pochopil, co a jak může změnit sám na sobě, navíc je velmi apatický. Děkuji předem za odpověď.

Petra

Dobrý den, Sestra Zuzka, která k vám chodila do kurzu, mi doporučila se na vás obrátit. Před několika dny jsem si přetrhla meniskus na levém koleně, příští týden mě čeká operace (artroskopie). Jsem máma 3 malých dětí (5,3,1 rok), poslední dobou jsem bývala dost nervózní a unavená, nic jsem nestíhala, děti pořád křičely a něco vyžadovaly nebo se jen mezi sebou neustále hašteřily. Měla jsem nervy na vlásku a stačilo málo aby mě něco vytočilo. Manžel, ačkoliv je v mnoha směrech velice šikovný,tak když potřebuji oporu, tak často působí spíše obráceně a sráží mě, tak jsem dopadla,dopadla na kolena, teď… Číst vice »

Jana

Dobrý den, v článku o egoismu uvádíte:

„Egoista není člověk, který něco chce, tak jak se mnoho lidí domnívá. Egoista je člověk, který něco chce a druhým nedává stejný prostor něco chtít také. Anebo člověk, který svoje vlastní chyby a problémy neumí vidět a projektuje si je do druhých. Pak druhé vnímá jako ubližující a trápí se tím a nejde mu druhým odpustit…“

Jsem egoistka, když mi mé děti nechtějí doma pomáhat a kvůli tomu, že pomoc vyžaduji, dávám za nesplnění nějaký trest či zákaz, se ke mě hnusně chovají a mě to velmi ubližuje a trápí?

Děkuji za odpověď.

Jan

Jana

Jsem egoistka? Dobrý den, ve Vašem článku EGO, EGOISMUS, SOBECTVÍ A CESTA Z NĚJ píšete o příkladu klientky a egoistickém chování její mamky, když bylo klientce 15 let. Podle příkladu by neegoistické chování klientčiny mamky mělo vypadat asi takto: „Mamka měla přijít domů, sednout si, protože byla unavená a říct při pohledu na tu spoušť, kterou jsme v kuchyni po sobě nechali, „děcka, obdivuji vás, opravdu vás obdivuji, že vám ten nepořádek nevadí, že v něm umíte být a cítit se v něm ještě dobře. To byste nevěřili, jako to mám já. Mně stačí jediná neumytá lžička na lince a… Číst vice »

Jitka Tomanová

Krásný dobrý den . Zrovna se na Vás dívám pane Pavle Poloku na Goschárně u Igora Chauna a celý den přemýšlím , hledám na koho se obrátit s prosbou o pomoc pro mého muže , partnera (ne manžela) , který je v nelehké situaci , ve vážném zdravotním stavu . Před třemi měsíci diagnostikován nádor v kořeni jazyka , začátkem dubna měl být vyoperován , ale lékaři v Praze se rozhodli , že nasadí dvě chemoterapie , ty měly ložisko zmenšit a následně odoperovat . Před měsícem po druhé chemoterapii již doma , nastaly vysoké horečky a bolest v třísle… Číst vice »

Markéta

Krásný den, pane Pavle, již 2 roky mě trápí zvláštní a nárazové zdravotní komplikace. Nejprve nevolnosti při usínání, které mi nedovolili usínat. Následně poté i někdy celodenní nevolnosti. Po 2 letech lítání po doktorech, čínské medicíny, regresní terapie, psychoterapie, je můj aktuální stav takový, že cítím jak knedlík v krku, tak i ,,šutr“ v oblasti žaludku. Bez příčiny je mi občas v noci nevolno. Vzbudím se kolem 3-4 ráno, chvilku se rozkoukávám a najednou se mi zhoupne žaludek, buší mi srdce a zalévá mě pot. Zvednu se a jdu na toaletu, chvilku sedím tam, dokud stav neodezní a já si… Číst vice »

Petra

Ještě jednou dotaz ohledně hořčíku, raději uvádím přesné datum narození 8.8.1978

Petra

Dobrý den pane Pavle Poloku. Chtěla bych Vás pěkně poprosit, proč moje děti, i já sama a manžel máme neustálý nedostatek hořčíku? Pramení z toho neustále bolesti svalů, konkrétně lýtek, manžel pouze sval na zádech. Partner až poslední roky, dcera od narození. Nemůžu rozkódovat, kde dělám chybu, kde může být příčina? Samozřejmě si doplněním hořčíku pomůžeme, ale pokud vysadíme, opět se problém projeví. Já sama jsem tímto trpěla již od dětství, naneštěstí rodiče vůbec netušily, že stačí doplnit hořčík a bude po problému. Celý život jsem se hledala informace mimo sebe, neměla jsem v okolí nikoho, kdo by byl „osvícenější“,… Číst vice »

Tereza

Dobrý den, na středu 6.11. jsem objednaná na chirurgické odstranění žlučníku, jelikož mi v červnu letošního roku na sonu našli žlučníkové kameny. V srpnu mě žlučník ještě bolel a trpěla jsem záchvaty, ale od září doposud jsem už žádný záchvat neměla a to si nijak extra nehlídám jídelníček. Mohl byste mi zkusit poradit, zda je nutné na operaci jít, nebo je možné, že se kameny nějakým způsobem ,,rozpustily”? Dekuji mockrát za odpoved, Tereza, 15.10.1992

Barbora

Dobrý den, už 3 roky řeším různými alternativními cestami myom na děloze. A on pořád roste. Včera mi ho pan gynekolog čerstvě změřil a má 8×10 cm. S operací, kterou bych ráda směřovala na leden 20, jsem se smířila. Jde mi asi už o život. Nejde mi ale do hlavy, proč se myom udělal a proč pořád roste, když se s ním tak dlouho domlouvám:) Má to smysl ještě řešit? Bára, 47 let, 9.8.

Leona

Dobrý den, chtěla bych znát Váš náhled na mou situaci, možná se dozvím něco, co mě nasměruje k nějakému řešení. Jsem již dlouhodobě nespokojená se svým životem, střídají se mi období deprese s apatii. Chybí mi energie, jak po stránce fyzické, tak psychické. V poslední době jsem především utlumená, prázdná a rezignovaná, bez motivace… Dalo by se říct vyhořelá. Právě díky těmto problémům, navzdory svému věku, kdy bych měla být již vystudovaná a zaměstnaná, ještě stále prezenčně studuji. Jsem v prvním ročníku navazujícího studia a tak mám minimálně rok, možná 2 před sebou. Zvykla jsem si, že se díky tomu… Číst vice »

Hana

Dobrý den, potřebuji k numerologickému rozboru vědět hodinu narození? Děkuji.

Katka

Dobrý den chtěla bych se zeptat ohledně čaker. Zaujala mě Joga na jejich harmonizaci ,ale sama vtom tak nějak tápu.Ráda bych se zeptala zda je lepší postupovat nějak popořadě a vydržet jistou chvíli v té jedné čakry dokud nebude v porádku nebo je to zcela na mě a nohla bych například harmonizovat všechny 3 spodní čakry v jeden den po určitou dobu.? také nevím přesně jak poznat že už mám čakru uzdravenou,nebo prostě až bude sama v harmoii dá mi vědět ? 🙂 Snad je můj dotaz aspon trošku srozumitelný.
Děkuji, přeji hezký den.
Katka 20.2 1997

Eva

Dobrý den, syn Jaroslav 24.9. 2013 má nejspíš nesnášenlivost lepku, mléka, pšenice, vajec a mírnou i citrusů, brambor a luštěnin. (toto vyšlo v laboratorním testu pro domácí použití, dále zjišťujeme, zda ještě nevadí jiné potraviny atd.) K tomu atopický ekzém. Zajímá mě, co nám to má říct a jak ho zcela vyléčit… Předem velmi děkuji za info. Eva, 30.6.1983

Velmi děkuji za Vaše stránky! Už vím, kam odkazovat klienty, kteří mají potíže ve vztazích

Michaela

Dobrý den, pane Poloku, prosím o náhled na mou situaci. Nejde o nic vážného, ale přesto mi to znesnadňuje život. Mám dvě děti, které mne o životě a o mně samé už hodně naučily a také mnoho práce v praktickém životě (žijeme na vesnici, fyzicky hodně pracuju a děti jsou bystré, zvídavé a náročné 🙂 Brzy začnu pracovat i v zaměstnání po rodičovské dovolené a necítím se vůbec silná to zvládnout. Všechnu tu péči, práci atd. Cítím velmi málo energie. Té životní. Dříve to tak nebývalo. Muž mi pomáhá, ale staví pro nás dům a při své práci už toho… Číst vice »

Lenka

Dobrý den, píšu za svého bratra. Moc bych Vás chtěla poprosit o názor na jeho zdraví a možnost příčiny a léčby. Bratr se jmenuje Jan 22.07.1987. Po dost dlouho dobu žil velmi názorčným způsobem života. Mnoho práce, především v zahraničí, málo spáku, douhé cesty v autě, špatné stravovací návyky. Z jeho zpsůsobem života mu troskotaly i partnerské vztahy. Teď ve 30 si něco uvědomil a ukotvuje se, snaží se víc odpočívat, jde do sebe. Příčinou byly i lehké kolapsy (návaly navolnosti, mdloby), které se mu cca 3x za poslední 2 roky staly . Jenže i přes více odpočinku, relaxace, dle… Číst vice »

Nejbližší události

23ZářCelodenní25KvěRoční kurz 2023/2024 - staň se mistrem svého života s využitím numerologieRoční kurz(Celodenní)

21ZářCelodenní14ČenRoční kurz 2024/2025 - ROZVIŇ SVŮJ POTENCIÁLRoční kurz(Celodenní)

Nejnovější články

Dany Williams

Dany Williams

Typically replies within an hour

I will be back soon

Dany Williams
Hey there 👋
It’s your friend Dany Williams. How can I help you?
eliskatherapy
X