Září, 2020

25ZářCelodenní14KvěRoční kurz pro páry 2020/2021Roční kurz(Celodenní)

blank

Podrobnosti události

Letáček

Pojďte s námi vstoupit do laskavosti a radosti z ní

Organizační informace

Lektora si můžete zvolit

Ing. Pavel Polok nebo

Ing. Eliška Bečková

Počet lidí ve skupině 3 páry
Počet lekcí 9, vždy 1x za měsíc
Časy 9:00 až cca 17:00, 1 hodina přestávka na oběd
Místo konání kurzu Litomyšl, Smetanovo náměstí 31, (nad KB)
Cena za jednodenní lekci 3 200 Kč za pár, platí se každá lekce samostatně
Podmínky účasti na kurzu minimálně jedna osobní konzultace (1 500 Kč za pár)
Příjem přihlášek Ing. Eliška Bečková, tel: 776 802 789, mail: eliskabec@gmail.com, přihlášky přijímáme do konce srpna 2020

Termíny

blank

Požadavky na účastníky kurzu

Jedna individuální konzultace před zahájením kurzu. Vynechání jedné lekce kurzu znemožňuje další pokračování v kurzu. Výjimečně je možné domluvit si s lektorem nahrazení kurzu na individuální konzultaci, nebo absolvování lekce kurzu v jiné skupině.

Pro koho je kurz určen?

Pro všechny, kteří si chtějí hrát. Pro ty, kteří nechtějí jen pokračovat v rodových stereotypech vztahů a chtějí něco víc. Pro všechny, pro které je partnerství nějak problematické, či frustrující. Pro páry, kterým partnerství přestává fungovat.

Je určen všem, kteří chtějí svému životu lépe rozumět, ovlivňovat jej, vědomě tvořit a zdokonalovat. Jakmile se toto naučíte, už nikdy nebudete stejní. Budete sebe, své možnosti, svůj život a svět vidět úplně jinak.

Na jakých principech je práce na kurzech založena?

Partneři jsou si vždy vnitřně podobní. Tato podobnost je k sobě přitahuje jako magnet. Proto se na začátku vztahu cítí zamilovaní.

To nejcennější, co si partneři mohou dát je

zahlédnout svoji stejnost v oblasti pocitů a představ.

Všichni se na sebe a své jednání díváme zevnitř. Na jednání svých partnerů se díváme z venku. Jsou to dva velmi rozdílné úhly pohledu. Své důvody pro své jednání dokonale chápeme, díváme se na sebe zevnitř. Jednání partnera a jeho důvody, ale často pochopit neumíme, díváme se na něj z venku.

Ale co kdybyste se mohli podívat na sebe z venku? Jak vlastně v různých situacích vaše jednání vypadá? A co kdybyste se mohli podívat zevnitř na jednání svého partnera tak, jako se běžně díváte na jednání svoje? Věděli byste stejně, jako u sebe, všechny vnitřní pocity a představy, které jej k jeho jednání vedly.

Co myslíte, že by to udělalo s vaším partnerstvím a vztahem? Co myslíte, že by se stalo s vaším vztahem sama k sobě? Spojit vnitřní světy pocitů a představ, kterými všichni podvědomě své vztahy tvoříme, je velmi léčivé.

Schopnost propojit vnitřní světy našich pocitů a představ o sobě a druhých nás velmi přirozeně vede do schopnosti nesoudit, do laskavosti a lásky, do hlubokého porozumění sobě a druhým.

Na kurzu se budete učit vidět v partnerově jednání, jednání svoje. V partnerových emočních dovednostech vidět ty své. A pak se to postupně bude dít. Z vnímání sebe navzájem ve stylu JÁ a proti mně TY, se stane vnímání partnerského MY. Stanete se POROZUMĚNÍM, LASKAVOSTÍ A LÁSKOU v situacích, ve kterých jste spolu dřív bojovali, protože jste se neuměli vzájemně vnímat.

Na kurzu objevíte schopnost milovat sebe takové, jací právě jste a důsledek toho, milovat svého partnera právě takového, jaký je. Objevíte tak nádherný prostor pro realizaci všech svých snů, které jste si v partnerství a životě chtěli naplnit.

Nový způsob vnímání sebe a druhých, pak spontánně začnete používat i ve všech svých ostatních vztazích.

Na kurzu objevíte, jako důsledek práce s partnerem i úplně nové pohledy na své dětství, na jednání vás a vašich rodičů. Díky kurzu budete umět i ve vztazích s rodiči žít mnohem více respektu a laskavosti. Přirozeně do respektu a laskavosti zavedete také rodiče, ať se k vám doposud chovali jakkoli.

Jak budeme na kurzu objevovat vaše vnitřní světy?

Všichni v sobě neseme nádherné schopnosti a dovednosti, díky kterým všichni můžeme zazářit a život si užít. Tyto dovednosti a schopnosti, ale máme často blokovány rodovými postoji souzení a strachů. Všichni si tyto dovednosti můžeme odblokovat a pak i užít.

Všichni v sobě máme klíče ke vstupu do vlastního světa představ a pocitů, který nás v našich vztazích definuje. Na kurzu si budete do vašeho vnitřního světa pocitů a představ o sobě a druhých vstupovat. Budete jej pro sebe objevovat a budete si v něm uzdravovat destruktivní a nefunkční představy o vině, neceně, studu a podobně.

Používáme způsob práce Amerického psychologa Stephana Eligia Gallegose, který spojil znalosti moderní medicíny s věděním amerických indiánů. Oba jsme absolvovali jeho výcvik. Eliška absolvovala také jeho tříletou školu.

Budeme pracovat ve dvou rovinách.

V rovině myšlení budeme objevovat ve vzájemné propojenosti s partnerem

svou a jeho osobnost
své a jeho sociálně emoční dovednosti
své a jeho vnitřní sebehodnocení a jeho důsledek – hodnocení druhých

V rovině představ, pocitů a emočních reflexů budeme pracovat s tou částí vědomí, která určuje náš život mnohem více, než část rozumová. Je mnohem rozsáhlejší, než si v nejbujnější fantazii umíte představit. Je také mnohem samostatnější, než si myslíte. Budeme vstupovat přímo do prostoru představ a pocitů. Využijeme jeho samouzdravující schopnosti pro uzdravení těch částí vědomí, které se rozumově uzdravují obtížně, nebo se uzdravit nedají vůbec.

Nebojte se, nemusíte umět meditovat! Budeme od vás chtít jediné. Abyste byli se zavřenýma očima se svými pocity a vnímali je, aniž byste hledali rozumové řešení. Pocity jsou velmi zvláštní. Umí jednat a umí být celkem samostatné. Umí se nám bránit, když je potlačujeme. Nenechají si od nás poroučet. My využijeme jejich nejdůležitější vlastnost. A tou je, že POCITY MAJÍ SCHOPNOST SE SAMY UZDRAVIT, když jim dáme prostor.

Kdy

Září 25 (Pátek) - Květen 14 (Pátek)

Kde

Litomyšl, Smetanovo náměstí 31 - naše kanceláře (nad provozovnou Komerční banky)

Lektor

Ing. Pavel Polok nebo Ing. Eliška Bečková

Cena

3 200 Kč za lekci a pár

X