Přednáška „Vztahy, partnerství a děti“ v Břeclavi

Lektor Ing. Pavel Polok
Termín 18. 1. 2018 v 17:00
Místo Čajovna & Kavárna Jantar, Libušina 4, Břeclav
Vstupné 200,- Kč
Předběžná rezervace míst Jana Horníčková, tel: 773 750 744, mail: grbkaJ@seznam.cz

Letáček Přednáška Břeclav 18.1.18

Taková malá inspirace – láska a svoboda, vnímání sebe a tebe

Všichni máme vědomí – svůj vnitřní svět představ, vnitřních dovedností, vnitřní moudrosti. Je neuvěřitelně rozsáhlý a mimo jiné obsahuje různé víry a přesvědčení. Možná se podívejte, jaká přesvědčení v oblasti vztahů máte, jakými přesvědčeními si vlastně své vztahy tvoříte.

Možná se podívejte, jaký máte vztah sama se sebou, je to nejdůležitější vztah, který máme, protože od něj odvozujeme všechny ostatní vztahy.

Bojujeme-li sami se sebou, bojujeme s druhými, nevážíme-li si částí sebe, nevážíme si částí druhých, nemilujeme-li sebe, nemůžeme milovat druhé, protože to prostě neumíme. Ale pak druzí nemilují nás, nejde to a je to důsledek… Neumíme-li vnímat sebe, svoje pocity potřeby postoje, protože velké části sebe sama odmítáme, stydíme se za ně, pak nemůžete vnímat druhé, jejich pocity a postoje, potřebujeme je odmítat, jako sebe a právě to je hlavní příčinou problémů našich vztahů. Kde a proč vlastně se odmítáme, kde a proč si sama sebe nevážíme.

Můžete si sami spojit, jak vnímáte sebe – a ty druhé – své partnery a děti? Možná se můžete podívat, jak jste jako děti byli vnímáni rodiči a spojit si to se svým vnímáním svých dětí nyní, budete zřejmě velmi překvapeni. Zjistíte možná, že život stále vyrůstá jen sám ze sebe, že jste nějakým způsobem pokračovateli, důsledky rodičů. I když vám to nemusí být příjemné, může vám toto uvědomění velmi mnoho dát. Může vám pomoci lépe chápat své vztahy a pak je uzdravit a zlepšit.

Můžete si na přednášku připravit konkrétní otázky bude mnohem lepší, když přednáška bude zajímavým dialogem o problémech z vašeho života…